Forum Bieganie
Gdzie - Wersja do druku

+- Forum Bieganie (http://www.forum-bieganie.pl)
+-- Dział: Bieganie (/f-bieganie)
+--- Dział: Trasy Biegowe (/f-trasy-biegowe)
+--- Wątek: Gdzie (/t-gdzie)

Strony: 1 2 3

Gdzie - ksenia - 06-03-2012 09:51 PM

Gdzie lepiej i bezpieczniej biegać w lesie- ścieżkami niezatłoczonymi ale jednocześnie nie daleko oddalonymi od miasta, czy lepiej trasami dla rowerów- chodnikiem, albo w parku?

Zastanawiam się,bo dotychczas biegałam częściowo w parku i częściowo chodnikiem i niestety dużo ludzi chodzi i często trzeba ich omijać. A lasu się trochę obawiam- podłoże nierówne i łatwo można zabłądzić, jeśli się wybiera nową trasę.

RE: Gdzie - inka - 06-06-2012 09:08 AM

Ja się boję biegać w lasach z innego powodu. Jak byłam mała, przeganiali nas po lasku koło basenu i tam było mnóstwo rozrzuconych ubrań zawsze. Plus plotki o gwałcicielach. Wryło mi się w pamięć.

RE: Gdzie - Benek - 06-11-2012 08:03 PM

Tam, gdzie ci wygodniej i bliżej. Nie wyobrażam sobie, żeby na przykład przy półtoragodzinnym treningu jechać po godzinę czy nawet pół w jedną stronę. Biorę to, co mam blisko domu, ewentualnie biegam tam, gdzie mogę dobiecOczko

RE: Gdzie - sławek - 06-14-2012 06:17 PM

Dobrze powiedziane. W lesie może i jest nierówne podłoże, ale na pewno lepsze do biegania niż asfalt. W każdym razie trasę najlepiej tak obrać aby biegać a nie dojeżdzać albo iść do miejsca z którego się zacznie bieg.

RE: Gdzie - Baleron - 06-27-2012 04:27 PM

Jak kiedyś biegałam, jeździłam nad jeziorko, ale tam w jedną stronę mijało mi 40 minut. Później dostałam inną pracę i zarzuciłam bieganie na kilka lat. Teraz postanowiłam biegać w pobliskim parku. Jest duży i względnie pusty. A alejki nie są asfaltowe, tylko z takiego ubitego mocno piachu czy też ziemi, więc idealnie.

RE: Gdzie - Remik - 07-16-2012 07:41 AM

Ja do wyszukiwania tras wykorzystuje portal traseo.pl. Trasy wraz z opisami i zdjęciami dodawane są przez użytkowników..., każdy znajdzie coś dla siebie.

RE: Gdzie - rafal - 07-22-2012 09:57 PM

Odnośnie tras to osobiście preferuje chodniki, gdyż tutaj jest bezpiecznie. Samemu zwłaszcza u kobiet nie zalecam biegania w lesie z oczywistych przyczyn. Dla fanów biegania polecam porady dla biegaczy Uśmiech

RE: Gdzie - ksenia - 07-24-2012 01:28 PM

ja bym się zastanowiła czy korzystać z internetu... trasy nie zawsze są aktualizowane i oczywiście wolę wszystko sprawdzać na własnej skórze.
a dla mnie,jako dla kobiety, chodniki nie zawsze są bezpieczne. twarde podłoże to raz, kiedy biegam ze słuchawkami w uszach to nie słyszę chociażby rowerzystów(bo i im się częściej zdarza jechać chodnikiem niż ulicą) to dwa. a trzy- sami przechodnie. chce biegać a nie omijać przechodniów

RE: Gdzie - Remik - 08-03-2012 08:13 AM

Akurat w przypadku serwisów do planowania tras aktualizacja nie jest problemem, ponieważ trasy dodawane są przez samych użytkowników... Na przykład na tej stronce http://www.traseo.pl szlaki posiadają opisy oraz zdjęcia, dzięki czemu możemy sprawdzić jaka jest nawierzchnia...

RE: Gdzie - interaktywni - 08-07-2012 08:47 PM

Ja wole zdecydowanie w lesie, po prostu przyjemniej. Pod nogi trzeba patrzeć i nigdy mi się nic nie zdarzyło. Minusem jest dojazd, ale nie dla każdego jest to problem.